Miskolc a te helyed

Folyamat- és szervezetfejlesztési csoportvezető

munkatársat keresünk, csatlakozz hozzánk!

A pozícióról:

Dedikált folyamat- és szervezetfejlesztő csapat támogatásával két éve kezdődött a back-office szervezet LEAN módszertanon alapuló működés-támogatása. Az új szemléletmód a vezetői célok és a mindennapi munka részévé vált: azért dolgozunk, hogy a szervezet meglévő értékeire építkezve fejlesszük az eredményességet fokozó és modern megoldásokat alkalmazó, ügyfélélményt központba helyező működést. Célunk megvalósításában kiemelt szerepet kap a LEAN módszertanon alapuló folyamat- és szervezetfejlesztés, az eredmények folyamatos elemzése mellett, valamint a digitális megoldások megfogalmazása, tesztelése és bevezetése.

Leendő folyamat- és szervezetfejlesztő csoportvezetőnket olyan 4-5 fős csapat élére keressük, ahol elkötelezettek vagyunk a változás vezetése, a folyamatos fejlődés és a munkatársaink támogatása mellett. Hiszünk abban, hogy a fejlesztéseink könnyebbé és jobbá teszik kollégáink és ügyfeleink mindennapjait.

Feladatok:

  • Változások kezdeményezése és támogatás a változás kezelésében
  • Problémamegoldó tevékenység támogatása, ügyféligények megismerése és a LEAN szemlélet megerősítése a szervezet minden szintjén, módszertani támogatás nyújtása mellett
  • LEAN hatékonyságnövelő lehetőségek feltérképezése, leszállítás irányainak, kereteinek és ütemezésének meghatározása felsővezetőkkel egyeztetve
  • Fejlesztési projektek tervezése, ütemezése és koordinálása
  • Hatékonyságnövelő koncepciók és megvalósítási tervek kidolgozásának és bevezetésének felügyelete, visszamérések koordinálása
  • Digitális megoldások kidolgozása a szükséges területek bevonásával
  • Az eredményesség fejlesztése érdekében teljesítmény- és minőségmenedzsment eszközök átadása, a területi vezetőkkel szoros együttműködésben
  • Az értintett társterületekkel (például termék-területek, hálózat, contact-center, IT, jog, marketing stb.) aktív, rendszeres együttműködés a folyamatok és a működés fejlesztésében, a kezdeményezések megvalósításához szükséges irányok és erőforrások biztosítása

Elvárások:

  • LEAN módszertani, illetve folyamatfejlesztési ismeretek
  • Összességében legalább 10 év szakmai tapasztalat, ebből legalább 3 év vezetői, illetve folyamat- és szervezetfejlesztési projektek vezetéséhez kapcsolódó tapasztalat
  • Kisebb csapatok vezetői tapasztalata
  • Átfogó kép banki folyamatokról, termékekről
  • Kiemelkedő együttműködési és facilitálási képesség
  • Logikus, problémamegoldásra összpontosuló gondolkodásmód, új megoldások keresése
  • A csapatában dolgozó kollégák fejlesztése, értékelése, teljesítményük folyamatos nyomon követése, a rendelkezésre álló erőforrások szervezése
  • Tevékenységről rendszeres felsővezetői szintű anyagok készítése

Előnyt jelent:

  • Folyamat-automatizációs megoldásokkal (pl. RPA, BPM rendszerek) kapcsolatos tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Változásokra nyitott, folyamatos fejlődésre törekvő vezetői csapat része lehetsz
  • Új technológiai megoldások, hosszú távú és nagy volumenű átalakítási folyamatok megismerése
  • Folyamatos fejlődés, egyénre szabott fejlődési lehetőségek és karriercélok
  • Magas szintű szakmai és vezetői támogatás az ötletek megvalósításához
  • Kiemelkedő szerep back-office szervezeti hatékonyságnövelő törekvésekben

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. kerület

Cégnév: OTP Bank Nyrt.